Yılın Son Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

06 Aralık 2017 Çarşamba, 19:38

2017 yılının son Kaymakamlar Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.İlçelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek amacıyla düzenli olarak yapılan Kaymakamlar Toplantısı, Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Yaylalardaki kaçak yapılaşma, eğitim-öğretim durumu, okul güvenlik sistemleri, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tahsis edilen ödenek ile ilgili yapılan çalışmalar ve yolların son durumu ile güvenlik ve asayiş konularının ele alındığı toplantıda Vali Seddar Yavuz, vatandaşların taleplerini, beklentilerini dinlemeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli yardımları yapmaları, yayla ve meralardaki evlerde yaşam malzemesi bırakılmaması için gerekli duyuruları yapmaları konularında, kaymakamlara talimat verdi.

İlçe Kaymakamlarına bazı tavsiyeler de de bulunan Vali Yavuz, “Vatandaşlarla ve çalıştığınız insanlarla ilişkilerinizi iyi tutun. İnsanlar ile gönül diyaloğunuzu geliştirin” dedi.Eğitim konusunda sadece devlet tarafından sağlanan taşımalı eğitim kapsamında bulunan servis araçlarının değil, özel servis araçlarının da denetimi konusunda uyarıda bulunan Vali Seddar Yavuz, servis denetimlerinin nöbetçi öğretmenler tarafından değil, bizzat okul yöneticileri tarafından yapılmasını istedi.

RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN TESPİT EDİLMESİ

2017 yılının son Kaymakamlar Toplantısında konuşan Vali Seddar Yavuz, Kaymakamlıklar tarafından risk altında bulunan çocukların tespit edilmesine yönelik çalışma yapılması konusunda uyarıda bulunarak, “Eğitimde kalitenin arttırılması ve kötü alışkanlıklar ile mücadele kapsamında risk altında bulunan çocuklarımız, Kaymakamlıklar tarafından tespit edilmeli. Daha sonra tespiti sağlanan çocuklar ile çeşitli çalışmalar yapılacak.

Bu konuda anket formu oluşturularak bir çalışma yapılabilir. Okullarda bulunan Rehber Öğretmenlerin, öğrenciler ile ilgili değerlendirmeleri son derece önemli. Bu bilgileri toplayarak nokta atışında bulunacağız ve bu çocuklar ile ilgili neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Bunun yanı sıra çocuklara yönelik risk faktörlerini ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

ENGELLİ, YAŞLI, MUHTAÇ, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ZİYARETTE BULUNUN

Konuşmasının devamında her kaymakamın engelli, yaşlı, muhtaç, şehit ve gazi ailelerine ziyarette bulunması gerektiğini belirten Vali Seddar Yavuz, “Kimilerinin kimi olun ama kimsesizlerin kimi olmayı unutmayın” dedi.Toplantı, gündemdeki diğer konuların ele alınmasıyla devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika